Lenovo ThinkCentre M90z & M70z All-In-One Desktop PC Recall

GERİ TOPLAMA BİLGİLERİ 24 NİSAN 2012 TARİHİNDE GÜNCELLENMİŞTİR

简体中文 Tagalog 한글 Suomi
繁體中文 Français Bahasa Melayu 日本語
Dansk עברית Português русский язык
Deutsch हिंदी Svenska English
Español Italiano ภาษาไทย Hrvatski
Ελληνικά slovenščina čeština magyar
język polski română Türkçe

U.S. Consumer Product Safety Commission (CPSC) ile işbirliği yapan Lenovo, Mayıs 2010 ve Mart 2012 tarihleri arasında dünya genelinde satılan 188.000 ThinkCentre M70z ve ThinkCentre M90z tümü bir arada (AIO) masaüstü bilgisayarlarını gönüllü olarak geri topluyor (Daha önce, geri toplamaya, Mayıs 2010 ve Aralık 2011 tarihleri arasında oluşturulan 160.000 sistemin dahil olduğu duyurulmuştu). Lenovo, etkilenen tümü bir arada bilgisayarlardaki güç kaynağı arızası nedeniyle sistemin aşırı ısınabileceğini ve yangın tehlikesi oluşturabileceğini belirlemiştir. Lenovo, bilgisayarın hasar görmesine neden olan türden bir yangına ilişkin iki müşteri raporu almıştır.

Lenovo, müşterilere bu durumdan etkilenen hepsi bir arada masaüstü kişisel bilgisayarı kullanmayı hemen bırakmalarını ve fişini prizden çekmelerini öneriyor. Belirtilen zaman aralığında satılmış olan ThinkCentre M90z ve M70z kişisel bilgisayarların yalnızca bazıları durumdan etkilenmiştir ve geri toplama kapsamına giren kişisel bilgisayarların tümü makine tipi ve seri numarasıyla belirlenebilir.

Hemen geçerli olmak üzere Lenovo, bu durumdan etkilenen ThinkCentre M90z ve ThinkCentre M70z hepsi bir arada masaüstü kişisel bilgisayarlar için eskilerinin yerine ücretsiz güç kaynağı sağlıyor. ThinkCentre M90z ve ThinkCentre M70z hepsi bir arada masaüstü kişisel bilgisayarınızın bu geri toplama işleminden etkilenip etkilenmediini öğrenmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Lenovo olarak bu tip sorunlardan kaynaklanan olumsuzluklardan dolayı özür diliyoruz.

Geri toplama işlemine ek sistemler ve üretim tarihleri dahil ediğinden, bu geri toplama nedeniyle sistemlerini önceden incelenmesini sağlamış müşteriler bile aşağıdaki aracı kullanarak sistemlerinin yeniden incelenmesini sağlamalıdır. Ek makineler ve üretim tarihleri dahil edilecek şekilde güncelleme yapılmıştır.

Sık sorulan sorular da (SSS) dahil olmak üzere geri toplamayla ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın.

Expand or Collapse this sectionGeri toplamaya ilişkin sorular ve yanıtları
 
Hepsi Bir Arada kişisel bilgisayarınızın durumdan etkilenip etkilenmediğini belirleyin

Hepsi Bir Arada (AIO) kişisel bilgisayarınızın bu geri toplama kapsamına girip girmediğini anlamak için lütfen aşağıdaki alanlara makine tipini (4 hane) ve seri numarasını (7 hane) yazın:

Not:Birden çok sisteme sahip müşteriler aynı anda en çok 10 adet sistem için bilgi girebilir. 50’yi aşkın birimi olan hesaplar için; lütfen Lenovo Satış Temsilcinize danışın.

Note 2: The system will be down for maintenance every Saturday 12:00am to 8:00am EST. Kindly take note.


ThinkCentre M90z veya M70z hepsi bir arada masaüstü kişisel bilgisayarınız bu durumdan etkileniyorsa (Affected) :
Lenovo, kişisel bilgisayarı kullanmayı hemen bırakıp fişini prizden çekmenizi ve güç kaynağının değiştirileceği gün ve saati belirlemek üzere Lenovo Servisini aramanızı öneriyor. Geri toplama programı konusunda destek için uluslararası iletişim bilgilerine http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?DocID=HT036550 adresinden ulaşılabilir eğer bu listede ülkeniz yok ise ematwtyprog@lenovo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Makine Tipi ve Seri Numarası bilgilerinizi bulun


Makine Tipi ve Seri Numarası bilgileri, kişisel bilgisayarınızın altında bulunur. Sisteminizdeki bu bilgileri bulmanıza yardımcı olması için aşağıdaki resimlere bakın:

Expand or Collapse this section M70z
 
Expand or Collapse this section M90z