Lenovo ThinkCentre M90z & M70z All-In-One Desktop PC Recall

INFORMACE O STAŽENÍ VÝROBKŮ Z TRHU AKTUALIZOVANÉ 24. DUBNA 2012

简体中文 Tagalog 한글 Suomi
繁體中文 Français Bahasa Melayu 日本語
Dansk עברית Português русский язык
Deutsch हिंदी Svenska English
Español Italiano ภาษาไทย Hrvatski
Ελληνικά slovenščina čeština magyar
język polski română Türkçe

Ve spolupráci s americkou komisí CPSC (Consumer Product Safety Commission) se společnost Lenovo rozhodla dobrovolně stáhnout z trhu 188 000 kusů stolních počítačů AIO (all-in-one) ThinkCentre M70z a ThinkCentre M90z, které se prodávaly celosvětově od května 2010 do března 2012 (v původním hlášení o stažení výrobků z trhu bylo uvedeno 160 000 počítačů vyrobených mezi květnem 2010 a prosincem 2011). Společnost Lenovo rozhodla, že vzhledem k poruchám napájecího zdroje daných počítačů se systém může přehřívat a představovat riziko požáru. Společnost Lenovo obdržela dvě hlášení zákazníků o požárech, které byly způsobeny poškozenými počítači.

Společnost Lenovo doporučuje okamžité přerušení používání těchto typů počítačů a odpojení jejich napájecích kabelů ze sítě. Tato vada se však týká jen některých počítačů ThinkCentre M90z a M70z prodaných v tomto období a všechny vadné systémy lze identifikovat podle typu počítače a sériového čísla.

Společnost Lenovo nabízí s okamžitou platností bezplatnou výměnu napájecího zdroje ve všech vadných počítačích ThinkCentre M90z a ThinkCentre M70z. Tato stránka slouží k tomu, abyste zjistili, zda se na váš počítač ThinkCentre M70z nebo ThinkCentre M90z vztahuje toto stažení výrobků z trhu. Společnost Lenovo si velice váží Vaší spolupráce a omlouvá se za způsobené potíže.

Vzhledem k tomu, že byly doplněny další typy počítačů a výrobní data, informace o stažení výrobků z trhu by si měli projít i ti, kteří je již dříve procházeli, a to pomocí nástroje níže. Byl aktualizován, aby zahrnoval všechny vadné počítače a výrobní čísla.

Chcete-li získat další informace o tomto stažení výrobků z trhu, včetně častých otázek (FAQ), klepněte níže.

Expand or Collapse this sectionOtázky a odpovědi týkající se svolání k opravě
 
Zjistěte, zda se svolání k opravě týká i Vašeho počítače

Abyste zjistili, zda se svolání k opravě týká i Vašeho počítače all-in-one, vložte prosím do polí níže 4-místné číselné označení typu zařízení (Machine Type Number) a jeho 7-místné sériové číslo (Serial Number):

Poznámka: Zákazníci, kteří vlastní několik dotčených modelů zařízení, mají možnost ověřit až 10 zařízení najednou. Firemní zákazníci s větším počtem dotčených zařízení nechť se obrátí na svého obchodního zástupce Lenovo.

Note 2: The system will be down for maintenance every Saturday 12:00am to 8:00am EST. Kindly take note.


Pokud je Váš počítač all-in-one M90z nebo M70z dotčený svoláním (Affected) :
Lenovo doporučuje neodkladně přestat počítač používat a odpojit jej od elektrické sítě. Následně nechť kontaktují některého z autorizovaných servisních partnerů Lenovo, od kterého se dozvědí veškeré potřebné informace o postupu výměny napájecího zdroje.

Kde najít číselné označení typu zařízení (Machine Type Number) a sériové číslo (Serial Number)?


Číselné označení typu zařízení (Machine Type Number, MTM) a sériové číslo (Serial Number, S/N) naleznete na spodní části počítače. Pro snazší nalezení zmíněných údajů se podívejte se na fotografie níže:

Expand or Collapse this section M70z
 
Expand or Collapse this section M90z